Femaltiker, saszetki, 12szt. Zobacz większe

Femaltiker, saszetki o smaku kamelowym, 12szt.

Femaltiker® jest szczególnie zalecany kobietom, u których nastąpiło opóźnienie w zainicjowaniu laktacji oraz problem z jej utrzymaniem. Dzięki zawartości słodu jęczmiennego wspomaga naturalne karmienie piersią u kobiet w okresie laktacji.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 26,99 zł

Femaltiker, saszetki o smaku kamelowym, 12szt. - Opis produktu

Femaltiker to produkt na bazie ekstraktu słodu jęczmiennego, który jest źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów. Zgodnie z rekomendacjami Ekspertów stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest przykładem dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację1. Słód jęczmienny ma również bogatą tradycję stosowania przez mamy karmiące piersią. Karmienie piersią jest korzystne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące karmienia piersią wskazują istotność wyłącznego karmienia piersią do 6. Miesiąca życia dziecka.

Dodatkowo zawiera również melisę, która jest składnikiem o właściwościach łagodzących objawy stresu, który może towarzyszyć matkom karmiącym, w szczególności tym, które mają problemy z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.

Polecany do stosowania dietetycznego w:

  • przypadku niedoboru pokarmu
  • problemach z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
  • przypadku niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu
  • przypadku stresu związanego z wywołaniem laktacji

Działanie

Głównym składnikiem preparatu jest ekstrakt słodu jęczmiennego, który jest źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów zaliczanych do węglowodanów (w ekstrakcie z jęczmienia zawarte są także niewielkie ilości białka i tłuszczu). Jednym z najważniejszych polisacharydów jest beta-glukan (zaliczany do błonnika), który uczestniczy w procesach metabolicznych związanych z produkcją mleka. Stymuluje on komórki przysadki mózgowej do intensywniejszej produkcji prolaktyny, która wydzielana do krwi wpływa na rozpoczęcie oraz utrzymanie produkcji mleka1. Dodatkowo preparat zawiera również melisę, która jest składnikiem o właściwościach łagodzących objawy stresu, który może towarzyszyć matkom karmiącym, w szczególności tym, które mają problemy z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.

Skład

1 saszetka zawiera: Lactanell (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, melisa Melissa officinalis), sacharoza, aromat karmelowy.

Dawkowanie

Matka pragnąca karmić piersią powinna spożywać 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć Femaltiker® na 30 minut do godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (ciepłego lub chłodnego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Opinie

Napisz recenzję

Femaltiker, saszetki o smaku kamelowym, 12szt.

Femaltiker, saszetki o smaku kamelowym, 12szt.

Femaltiker® jest szczególnie zalecany kobietom, u których nastąpiło opóźnienie w zainicjowaniu laktacji oraz problem z jej utrzymaniem. Dzięki zawartości słodu jęczmiennego wspomaga naturalne karmienie piersią u kobiet w okresie laktacji.

30 innych produktów w tej samej kategorii: