Prenatal Uno, kapsułki, 30szt. Zobacz większe

Prenatal Uno, kapsułki, 30szt.

Prenatal® uno jest unikalnym preparatem polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko najważniejsze składniki, w rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży oraz rozwój płodu.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 30,99 zł

Prenatal Uno, kapsułki, 30szt. - Opis produktu

Działanie

Kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12 stosowane łącznie są ważne szczególnie przed ciążą i w pierwszych tygodniach ciąży. Utrzymują prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Kwas foliowy i witamina B12 są ważne, aby proces podziału komórek przebiegał bez uszkodzeń. Suplementacja 400 mcg kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej i jest zalecana już w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży.1 Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego2.

Jod pomaga w produkcji hormonów tarczycy i jej funkcjonowaniu, jest ważny dla układu nerwowego oraz dla wzrostu dziecka3. Suplementacja jodem jest ważna już w okresie przygotowania do ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby organizmu 4.

Witamina D3 zgodnie z najnowszymi wytycznymi powinna być przyjmowana przez kobiety ciężarne w minimalnej ilości 1,500 IU dziennie w ciąży oraz w okresie przygotowania do ciąży5. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest ważna dla  wzrostu i rozwoju kości u dziecka. Badania wskazują, że niedobory pokarmowe wit. D wpływają niekorzystnie na płodność, dlatego ważne jest uzupełnianie tego składnika w diecie również przed ciażą6.

Imbir przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości w czasie ciąży, co potwierdza szereg badań klinicznych.

Prenatal® uno jest polecany do postępowania dietetycznego u kobiet w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży w celu:

  • Profilaktyki wad cewy nerwowej oraz wspomagania prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu
  • łagodzenia porannych nudności i problemów trawiennych występujących w początkowym okresie ciąży
  • uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych niezbędnych zwłaszcza w I trymestrze ciąży tj. jod, witamina B6, witamina B12, kwasu foliowy i witamina D3
  • wsparcia płodności dzięki obecności witaminy D, która wspomaga pracę mięśni macicy, oraz witaminie B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Skład

Wartość odżywcza

1 tabletka zawiera

100 g zawiera

Wartość energetyczna (kJ/kcal)

1,60/0,38

1303/311

Ilość:

 

 

tłuszcz (g) w tym:

<0,001

0,8

   nasycone kwasy tłuszczowe (g)

<0,001

0,76

Węglowodany (g), w tym:

0,11

92,6

   Cukry (g)

0,01

9,6

Białko (g)

<0,001

0,54

Błonnik (g)

0,04

34,4

Sól (g)

<0,0001

0,046

1 kapsułka zawiera:

imbir (Zingiber officinale) korzeń w postaci ekstraktu 20:1, standaryzowanego na 5% zawartości gingeroli 600mg; witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1,25mg (89,3%)*; kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 400µg (200%)*, jod (jodek potasu) 150µg (100%)*, witamina D3 (cholekalcyferol) 37,5µg (750%)*, witamina B12 (cyjanokobalamina) 1µg (40%)*.
 
*RWS- Referencyjne Wartości Spożycia.

Sposób użycia

Najlepiej przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku.

Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Opinie

Napisz recenzję

Prenatal Uno, kapsułki, 30szt.

Prenatal Uno, kapsułki, 30szt.

Prenatal® uno jest unikalnym preparatem polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko najważniejsze składniki, w rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży oraz rozwój płodu.

27 innych produktów w tej samej kategorii: