Preparaty żywieniowe, żywienie medyczne

Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu przyjmowanie pełnowartościowych posiłków może być zaburzone w okresach przewlekłych chorób. Proces powrotu do zdrowia i pełnej sprawności wspomagany może być specjalistycznym żywieniem medycznym. W przypadku osób przebywających na ścisłej diecie, niemowlętom i dzieciom przy niedożywieniu i zaburzeniach wzrostu podaje się preparaty doskonale odpowiadające ich potrzebom a równocześnie bezpieczne dla zdrowia i życia.

Pacjenci w chorobie nowotworowej, osoby po operacjach i skomplikowanych zabiegach czy pacjenci ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko i węglowodany to kolejna grupa osób zainteresowana żywieniem medycznym. Preparaty podawane dodatkowo do diety albo jako jedyne źródło pożywienia mają zbilansowany, specjalnie opracowany skład, pozwalający na prawidłowe uzupełnienie organizmu w składniki odżywcze. 

PREPARATY ŻYWIENIOWE Jest 34 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
 • Nutridrink Protein o smaku mokka, 4 x 125 ml

  Nutridrink Protein o smaku mokka. Wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy w płynnej postaci, przeznaczony do picia.

 • FortiCare, smak pomarańczowo-cytrynowy,...

  FortiCare to wysokobiałkowy, wysokoenergetyczny produkt o kompletnym pod względem odżywczym składzie. Zawiera dodatki z kwasów tłuszczowych omega 3 i błonnika. Znajduje zastosowanie w postępowaniu dietetycznym w zaburzeniach stanu odżywienia spowodowanych chorobą nowotworową, w tym kacheksji.

 • Nutridrink o smaku waniliowym, 4x125ml

  Nutridrink o smaku waniliowym to wysokoenergetyczny, kompletny pod względem odżywczym produkt o statusie dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego.

 • Supportan Drink, smak cappuccino, 4 x 200 ml

  Supportan Drink o smaku cappuccino jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego, wskazana do stosowania w postępowaniu dietetycznym u osób zagrożonych niedożywnieniem lub niedożywionych, zwłaszcza u osób z nowotworami, przewlekłymi chorobami katabolicznymi i/lub kacheksją

 • Supportan Drink, smak owoców tropikalnych,...

  Supportan Drink o smaku owoców tropikalnych jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego, wskazana do stosowania w postępowaniu dietetycznym u osób zagrożonych niedożywnieniem lub niedożywionych, zwłaszcza u osób z nowotworami, przewlekłymi chorobami katabolicznymi i/lub kacheksją

 • Nutridrink Protein o smaku...

  Wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy w płynnej postaci,przeznaczony do picia.Nutridrink Protein o smaku brzoskwinia-mango.

 • Liponexin, kapsułki, 30 szt.

  Liponexin zawiera kwas alfo-liponowy. Do postępowania dietetycznego u osób z zaburzeniami przewodnictwa nerwowego (polineuropatia cukrzycowa), dla diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy oraz osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów.

 • Nutridrink Protein o smaku owoców leśnych,...

  Wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy w płynnej postaci,przeznaczony do picia.Nutridrink Protein o smaku owoców leśnych.

 • Solgar Whey To Go, Białko serwatki,...

  Whey To Go firmy Solgar to wyjątkowo skuteczne i zaawansowane białko serwatki o naturalnym czekoladowo-kawowym smaku. Wzbogacone o L-Glutaminę oraz BCAA. Produkt ze śladowymi ilościami kazeiny i laktozy.

 • Solgar Wiśnia i Ostryż kompleks, kapsułki,...

  Preparat firmy Solgar przeznaczony do walki ze stanami zapalnymi układu szkieletowego i mięśniowego

 • Diasip, płyn odżywczy, smak waniliowy,...

  Diasip o smaku waniliowym to bezglutenowa dieta normalizująca glikemię, normokaloryczna (1,04kcal/ml). Przeznaczony jest do stosowania u pacjentów z cukrzycą lub upośledzoną tolerancją glukozy wymagających postępowania żywieniowego, np: przed oraz po zabiegach operacyjnych oraz w okresie rekonwalescencji, po udarze, w zaburzeniach żucia i połykania oraz...

 • Diasip, płyn odżywczy, smak truskawkowy,...

  Diasip o smaku truskawkowym to bezglutenowa dieta normalizująca glikemię, normokaloryczna (1,04kcal/ml). Przeznaczony jest do stosowania u pacjentów z cukrzycą lub upośledzoną tolerancją glukozy wymagających postępowania żywieniowego, np: przed oraz po zabiegach operacyjnych oraz w okresie rekonwalescencji, po udarze, w zaburzeniach żucia i połykania oraz...

Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów