Gripex Hot MAX, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek Zobacz większe

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

Gripex Hot Max to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Podawanie: Doustnie

Cena: 15,99 zł

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek - Opis produktu

Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg.
Substancje pomocnicze to: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951),  żółcień chinolinowa (E 104).

DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę).
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
Lek można stosować niezależnie od posiłków.
Nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.

WSKAZANIA

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.
Jeśli po upływie 3 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na aminy sympatykomimetyczne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Nie stosować w czasie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Nadczynność tarczycy. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży.


PRZECHOWYWANIE

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Leków nie należy wrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Opinie

Napisz recenzję

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

Gripex Hot MAX, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

Gripex Hot Max to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

24 innych produktów w tej samej kategorii: