Solgar Magnez cytrynian, tabletki, 60 szt. Zobacz większe

Solgar Magnez cytrynian, tabletki, 60 szt.

Wysoka przyswajalność i wchłanialność cytrynianu magnezu firmy Solgar. Najwyższej jakości magnez produkowany przy wykorzystaniu specjalnej technologii i naturalnych składników.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Suplement diety

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 55,99 zł

Solgar Magnez cytrynian, tabletki, 60 szt. - Opis produktu

Charakterystyka produktu

Magnez pomaga regulować transport i wchłanianie wapnia. Stymulując sekrecję kalcytoniny wspomaga optymalną mineralizację kości. Wraz z ATP, magnez wspomaga metabolizm energii komórkowej. Wspomaga również funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Cytrynian magnezu zapewnia doskonałą wchłanialność jonów magnezu. Specjalna technologia i całkowicie naturalne składniki sprawiają, iż tablet­ka jest tak lekko strawiona, że bez wysiłku ze strony układu pokarmowego dezintegruje się w przewodzie pokarmowym w ciągu kilku minut. Ponadto do zjonizowania cytrynianu magnezu potrzebna jest mniejsza ilość kwasów żołądkowych, w porównaniu do na przykład tlenków magnezu. Dlatego cytrynian magnezu jest zalecany osobom z zaburzeniami trawiennymi, starszym, u których może występować mniejsze wydzielanie kwasu żołądkowego.

Tabletka cytrynianu magnezu uwalnia także kwas cytrynowy, który może spełniać rolę wspierającą, jako katalizator w cyklu Krebsa odpowiadającym za produkcję energii w komórkach organizmu

Informacja alergiczna

Produkt nie zawiera: glutenu, pszenicy, soi, drożdży, produktów mlecznych, sztucznych substancji konserwujących i zapachowych.

Dawkowanie

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie

Opakowanie: 60 tabletek

Zapewnia kurację: 30 dni

Skład

Dwie (2) tabletki zawierają:

Magnez (cytrynian magnezu)……………………………………………………400 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza,

fosforany wapnia

Substancje przeciwzbrylające: dwutlenek tytanu, sole magnezowe kwasów

tłuszczowych (roślinnych)

Substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol roślinny (z ziarna z oleju palmowego i oleju kokosowego)

Guma Celulozowa

Barwniki: dwutlenek tytanu

Wskazówki i informacje dodatkowe

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki i chore powinny przed zażyciem skontaktować się z lekarzem. Osoby chore na cukrzycę lub hipoglikemię powinny przyjmować preparat wyłącznie pod nadzorem lekarza. Nie zażywać jeżeli zewnętrzna folia została usunięta lub uszkodzona w inny sposób, umożliwiający otwarcie produktu przed zakupem.

Warunki przechowywania

Przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Producent:

Solgar Vitamin and Herbs
Leonia, N.J.
USA

Dystrybutor:

Solgar Polska Sp. z o.o.
ul.Skoroszewska 12
02-495 Warszawa

Opinie

Napisz recenzję

Solgar Magnez cytrynian, tabletki, 60 szt.

Solgar Magnez cytrynian, tabletki, 60 szt.

Wysoka przyswajalność i wchłanialność cytrynianu magnezu firmy Solgar. Najwyższej jakości magnez produkowany przy wykorzystaniu specjalnej technologii i naturalnych składników.

30 innych produktów w tej samej kategorii: