Kompleks Fitosteroli roślinnych w aptece internetowej Medkon Zobacz większe

Solgar Fitosterole kompleks, kapsułki, 100 szt.

8916201

Suplement diety

2019-10-31

Naturalny kompleks fitosteroli (steroli roślinnych) firmy Solgar. 100 szt. wysokiej jakości kapsułek fitosteroli dla Twojego zdrowia.

Więcej szczegółów

Solgar Fitosterole kompleks, kapsułki, 100 szt. - Opis produktu

Charakterystyka fitosteroli roślinnych Solgar

Produkt Solgara jest źródłem fitosteroli roślinnych. Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze (beta sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol). Fitosterole (zwane również sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych. Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem.

W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji. Obecnie cały czas prowadzone są badania kliniczne dokumentujące pozytywny wpływ spożywania fitosteroli w wielu obszarach zdrowia.

Dawkowanie

Dawkowanie: 2 kapsułki 2 razy dziennie

Opakowanie: 100 kapsułek

Zapewnia kurację: 25 dni

Skład:

Cztery (4) kapsułki zawierają:

Kompleks fitosterolowy(z soi) 2000 mg

Łącznie estry sterolowe 1800 mg

(w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol)

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerol roślinny)

Olej szafranowy

Barwnik: karmel

Wskazówki i informacje dodatkowe

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki i chore powinny przed zażyciem skontaktować się z lekarzem. Osoby chore na cukrzycę lub hipoglikemię powinny przyjmować preparat wyłącznie pod nadzorem lekarza. Nie zażywać jeżeli zewnętrzna folia została usunięta lub uszkodzona w inny sposób, umożliwiający otwarcie produktu przed zakupem.

Warunki przechowywania

Przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Producent:

Solgar Vitamin and Herbs
Leonia, N.J.
USA

Dystrybutor:

Solgar Polska Sp. z o.o.
ul.Skoroszewska 12
02-495 Warszawa

Opinie

Napisz recenzję

Solgar Fitosterole kompleks, kapsułki, 100 szt.

Solgar Fitosterole kompleks, kapsułki, 100 szt.

Naturalny kompleks fitosteroli (steroli roślinnych) firmy Solgar. 100 szt. wysokiej jakości kapsułek fitosteroli dla Twojego zdrowia.

10 innych produktów w tej samej kategorii: