Solgar BCAA Plus, kapsułki, 50 szt. Zobacz większe

Solgar BCAA Plus, kapsułki roślinne, 50 szt.

BCAA Plus firmy Solgar to wyjątkowe zestawienie aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach - leucyny, izoleucyny i waliny. Wzbogacone dodatkowo o witaminę B6. Szklana butelka zawiera 50 kapsułek.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Suplement diety

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 89,99 zł

Solgar BCAA Plus, kapsułki roślinne, 50 szt. - Opis produktu

Charakterystyka produktu

BCAA PLUS Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach w wolnej postaci

Leucyna, izoleucyna i walina to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach -BCAA (Branched chain amino acid).

Tak jak wszystkie niezbędne aminokwasy również i one muszą być przyjmowane razem z pożywieniem.

Biorą one głównie udział w reakcjach stresu metabolizmu mięśni i energii. Aminokwasy te mają wyjątkowe znaczenie ponieważ mięśnie szkieletowe wykorzystują je bezpośrednio jako źródło energii i wspomagają mini syntezę białek.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach BCAA są podobne pod względem budowy, ale charakteryzuje je różny metabolizm. Leucyna trafia wyłącznie do tłuszczy, walina do węglowodanów, izoleucyna zarówno do tłuszczy jak i węglowodanów. Choroby takie jak zapalenie i marskość wątroby śpiączka mózgowa lub inne choroby wątroby obniżają poziom aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach. Niedobór waliny ujawnia się w postaci wad neurologicznych mózgu. Drżenie mięśni oznacza niedobór izoleucyny. Stany takie jak infekcje, urazy, operacje, gorączka, marskość wątroby i głód wymagają proporcjonalnie więcej leucyny.

Aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu, a zwłaszcza leucyna, wspomagającym syntezę białek, sprzyjają ponownemu wykorzystaniu innych aminokwasów w wielu organach i ograniczają rozkład innych białek.

Dawkowanie

Dawkowanie: 1 do 2 kapsułek dziennie

Opakowanie: 50 kapsułek

Zapewnia kurację: 25 do 50 dni

Skład:

1 (jedna) kapsułka zawiera:

L-Leucyna 270 mg

L-Izoleucyna 180 mg

L-Walina 150 mg

Witamina B6 (pirydoksyna HCL)...............................................................................................10 mg (714% RWS)

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki (hydroksypropylometylo celuloza)

Substancja wypełniająca: celuloza nikrokrystaliczna

Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy

Wskazówki i informacje dodatkowe

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki i chore powinny przed zażyciem skontaktować się z lekarzem. Osoby chore na cukrzycę lub hipoglikemię powinny przyjmować preparat wyłącznie pod nadzorem lekarza. Nie zażywać jeżeli zewnętrzna folia została usunięta lub uszkodzona w inny sposób, umożliwiający otwarcie produktu przed zakupem.

Warunki przechowywania

Przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Producent:

Solgar Vitamin and Herbs
Leonia, N.J.
USA

Dystrybutor:

Solgar Polska Sp. z o.o.
ul.Skoroszewska 12
02-495 Warszawa

Opinie

Napisz recenzję

Solgar BCAA Plus, kapsułki roślinne, 50 szt.

Solgar BCAA Plus, kapsułki roślinne, 50 szt.

BCAA Plus firmy Solgar to wyjątkowe zestawienie aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach - leucyny, izoleucyny i waliny. Wzbogacone dodatkowo o witaminę B6. Szklana butelka zawiera 50 kapsułek.

30 innych produktów w tej samej kategorii: