Iburapid 400mg 50tabl.powl. Zobacz większe

Iburapid 400mg, 50 tabletek

Lek przeciwbólowy w postaci tabletek powlekanych. Wysoka dawka - 400mg ibuprofenu

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Wydawanie: OTC

Cena: 12,50 zł

Iburapid 400mg, 50 tabletek - Opis produktu

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie.

Skład

Substancja czynna charakteryzująca produkt: Ibuprofenum, każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze.

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30,talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka tabletki:talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E 122), dimetykon.

Dawkowanie

Tabletki powlekane Iburapid 400 mg przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży o masie ciała od 40 kg (w wieku od 12 lat).

Dorośli i młodzież (w wieku od około 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej:

Dawka początkowa ibuprofenu to 200 mg lub 400 mg. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin w przypadku dawki 400 mg. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu.

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg co 4 - 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg. Przyjmowanie produktu leczniczego należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Opinie

Napisz recenzję

Iburapid 400mg, 50 tabletek

Iburapid 400mg, 50 tabletek

Lek przeciwbólowy w postaci tabletek powlekanych. Wysoka dawka - 400mg ibuprofenu

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: