Piloxidil, płyn na skórę 0,02g/1ml, 60ml

lek Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Wydawanie: OTC

Brak produktu na stanie

Podaj swój adres email, powiadomimy Cię jak tylko produkt będzie dostępny

Cena: 24,99 zł

Piloxidil, płyn na skórę 0,02g/1ml, 60ml - Opis produktu

Piloxidil to lek w postaci płynu do stosowania na skórę głowy, który hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrost. Zawiera substancję czynną minoksydyl – jedyną dostępną w lekach bez recepty substancję leczniczą stosowaną w leczeniu nadmiernego wypadania włosów na tle androgenowym (alopecia androgenetica), której skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Piloxidil ze względu na 2% stężenie jest najbardziej efektywną i bezpieczną dla kobiet metodą leczenia[1]. Wygodna forma sprayu ułatwia aplikację.

Wskazania

Produkt leczniczy Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Piloxidil jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

Skład

20 mg/ ml minoksydylu (Minoxidilum)

Przeciwwskazania

Nie stosować produktu leczniczego: u pacjentów nadwrażliwych na minoksydyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w okresie ciąży i karmienia piersią, w chorobach skóry głowy, np. w nasilonych zmianach w łojotokowym zapaleniu skóry, w łuszczycy, zakażeniach owłosionej skóry głowy, na skórę z objawami przerwania ciągłości naskórka, na poparzoną słońcem skórę głowy, u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (leczonym i nieleczonym), na świeżo ogoloną skórę głowy, pod opatrunkiem okluzyjnym, w razie stosowania miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków.

Opinie

Napisz recenzję

Piloxidil, płyn na skórę 0,02g/1ml, 60ml

Piloxidil, płyn na skórę 0,02g/1ml, 60ml

lek Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

30 innych produktów w tej samej kategorii: