Vigantoletten 500 j.m., 30 tabletek Zobacz większe

Vigantoletten 500 j.m., 30 tabletek

Vigantoletten 500 j.m. od dawna sprawdza się przy zwalczaniu niedoboru witaminy d, w profilaktyce krzywicy i uzupełniającym leczeniu osteoporozy.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Wydawanie: OTC

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 10,50 zł

Vigantoletten 500 j.m., 30 tabletek - Opis produktu

Preparat witaminy D, regulującej gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu. Cholekalcyferol za pośrednictwem czynnych metabolitów, zwłaszcza kalcytriolu, wpływa na wchłanianie wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym, zwiększając ich stężenie we krwi oraz nasilając wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach. Hamuje wydzielanie parathormonu z przytarczyc, ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu. Niedobór witaminy D u dzieci może prowadzić do krzywicy, a u dorosłych do osteomalacji.

Zapobieganie krzywicy i innym chorobom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D. Leczenie krzywicy i osteomalacji. Leczenie wspomagające osteoporozy.

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: 12,5mcg cholekalcyferolu równoważonego 500j.m. witaminy D oraz substancje pomocnicze: DL-alfa-tokoferol; triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha; skrobię modyfikowaną; sodu askorbinian; sacharozę; krzemionkę koloidalną bezwodną. Pozostałe składniki to: mannitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna bezwodna; skrobia kukurydziana; karboksymetyloskrobia sodowa (typ C); talk; magnezu stearynian.

Dawkowanie:

  • Zapobieganie krzywicy u noworodków, niemowląt i dzieci: 1 tabletka na dobę.
  • Zapobieganie schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D: 1 tabletka na dobę.
  • W zapobieganiu niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych: 6-10 tabletek na dobę.
  • W leczeniu uzupełniającym osteoporozy: 2 tabletki na dobę.

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci: należy rozpuścić tabletkę w wodzie na łyżeczce (do herbaty) i podać zawiesinę wodną dziecku bezpośrednio do ust, najlepiej podczas posiłku. Dorośli: należy zażyć tabletkę z wystarczającą ilością płynu.

Opinie

Napisz recenzję

Vigantoletten 500 j.m., 30 tabletek

Vigantoletten 500 j.m., 30 tabletek

Vigantoletten 500 j.m. od dawna sprawdza się przy zwalczaniu niedoboru witaminy d, w profilaktyce krzywicy i uzupełniającym leczeniu osteoporozy.

30 innych produktów w tej samej kategorii: