Molekin D3 dla dzieci w kroplach, 30ml Zobacz większe

Molekin D3 dla dzieci w kroplach, 30ml

Witamina D w kroplach dla dzieci

Więcej szczegółów

Typ produktu: Suplement diety

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 14,50 zł

Molekin D3 dla dzieci w kroplach, 30ml - Opis produktu

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Witamina Djest naturalnie syntetyzowana w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych. Jednak

z powodu ograniczonego dostępu do światła słonecznego, czy w okresie jesienno-zimowym, kiedy z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest zahamowana zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w diecie dziecka.

 

Molekin D3 dla Dzieci przeznaczony jest dla:

- noworodków i niemowląt od 1. dnia życia

- dzieci od 1. roku życia.

Sposób użycia

Zalecane dzienne spożycie

Najnowsze polskie wytyczne z 2013 roku zalecają suplementacje witaminy D już od pierwszego dnia życia u noworodków donoszonych, niezależnie od sposobu w jaki karmione jest dziecko (karmione naturalnie, sztucznie lub w sposób mieszany) w ilości 400 IU/24 h w pierwszych 6 miesiącach życia, co odpowiada zawartości 2 kropli preparatu MOLEKIN D3 dla Dzieci.

• Miedzy 6 a 12 miesiącem życia w zależności od dziennego spożycia wynikającego z diety niemowlęcia zaleca się suplementację witaminy D w ilości 400–600 IU/24 h (2 lub 3 krople preparatu Molekin D3 dla Dzieci).

• Dzieciom powyżej 1. roku życia zaleca się jeszcze większe ilości uzupełniające witaminy D, 600 –1000 IU/24 h (3 lub 5 kropli preparatu Molekin D3 dla Dzieci) w zależności od masy ciała, w miesiącach od września do kwietnia oraz przez cały rok przy niewystarczającym nasłonecznieniu w okresie lata.

 W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza.

 Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Należy zachować szczególną ostrożność:

Jeśli stwierdzono reakcje alergiczne wszelkiego typu na produkty zawierające witaminę D. Jeśli stwierdzono hiperwitaminoze D (zbyt duże stężenie witaminy D we krwi).Nie stosować w przypadku gruźlicy, sarkoidozy, niektórych typów chłoniaków.

Suplementy diety nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Skład

Zawartość witaminy D:

w 1 kropli 5 μg witaminy D (100% RWS*)

w 2 kroplach 10 μg witaminy D (200% RWS*)

w 3 kroplach 15 μg witaminy D (300% RWS*)

w 4 kroplach 20 μg witaminy D (400% RWS*)

w 5 kroplach 25 μg witaminy D (500% RWS*)

*RWS - referencyjna wartość spożycia.

Składniki: olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), cholekalcyferol (witamina D), przeciwutleniacz: octan DL-alfa tokoferylu.

Opinie

Napisz recenzję

Molekin D3 dla dzieci w kroplach, 30ml

Molekin D3 dla dzieci w kroplach, 30ml

Witamina D w kroplach dla dzieci

30 innych produktów w tej samej kategorii: