Femibion 0 Planowanie ciąży, tabletki, 28 szt.

Tabletki FEMIBION 0 Planowanie ciąży zawierają zestaw starannie dobranych składników odżywczych, które pomogą Tobie przygotować organizm do ciąży.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Suplement diety

Podawanie: Doustnie

Dostępnych kilka sztuk!

Cena: 25,99 zł

Femibion 0 Planowanie ciąży, tabletki, 28 szt. - Opis produktu

Suplement diety Femibion 0 Planowanie ciąży zawiera w swoim składzie odpowiednio dobrane składniki odżywcze, z których najważniejsze to podwójne źródło folianów: aktywny folian Metafolin i kwas foliowy, które pomagają przygotować organizm do ciąży.

Badania pokazują, że nawet co druga kobieta w Polsce może niedostatecznie metabolizować kwas foliowy 1,2, który przyczynia się do prawidłowego tworzenia komórek krwi, jak również do wzrostu tkanki macierzystej oraz  prawidłowego rozwoju płodu i formowania łożyska. Oznacza to, że znaczna grupa kobiet mimo jego spożywania może mieć zbyt niski poziom aktywnej postaci tej substancji we krwi.

Femibion jest suplementem diety, który należy stosować jako uzupełnienie, a nie substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Suplementacja kwasu foliowego zwiększa poziom folianu u matki, którego niski poziom jest jednym z czynników ryzyka wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. W związku z tym zaleca się kobietom suplementację w dawce 400 µg dziennie co najmniej miesiąc przed poczęciem i do trzech miesięcy po poczęciu.

Produkt zawiera ponadto specjalnie dobrane pod kątem zajścia w ciążę składniki odżywcze, takie jak jod i witaminy z grupy B, witaminę D3.

Informacje na temat składników odżywczych

KWAS FOLIOWY - czyli witamina B9, którą organizm przetwarza w biologicznie aktywny folian, potrzebny do prawidłowego tworzenia krwi, podziału komórek i wzrostu tkanek.
METAFOLIN - czyli specjalna postać folianu opracowana i opatentowana przez firmę Merck, która nie musi być przetwarzana i może być bezpośrednio wykorzystana przez organizm.  Metafolin jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy.
JOD - wspiera prawidłowe wytwarzanie hormonów tarczycy.
WITAMINY B2, B6 i B12 - wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego.
WITAMINA D3 - wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i odgrywa rolę w procesie podziałów komórkowych.
WITAMINA E - pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Zalecane dawkowanie

Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki preparatu na dobę, popijając wodą, najlepiej w trakcie głównego posiłku, jako uzupełnienie zbilansowanej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Skład

Składniki odżywcze w 1 tabletce:
Foliany                               800 mcg      400%*
w tym: Kwas foliowy            400 mcg
       L-metylofolian wapnia   416 mcg  ( ekwiwalent 400 mcg kwasu foliowego )
Witamina B2                         1,4 mg      100%*
Witamina B6                         1,4 mg      100%*
Witamina B12                      2,5 mcg      100%*
Witamina D3                        20 mcg      400%*
Witamina E                           2,4 mg       20%*
Jod                                    150 mcg      100%*          *- %RWS (Referencyjna Wartość Spożycia)

Pozostałe składniki:

substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, maltodekstryna, sacharoza, octan-DLalfa tokoferylu (witamina E), substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, skrobia kukurydziana, barwnik: dwutlenek tytanu, przeciwutleniacz: askorbinian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, olej roślinny (olej palmowy), substancja pochłaniająca wilgoć: glycerol, L-metylofolian wapnia (Metafolin), kwas foliowy, jodek potasu, cholekalcyferol (witamina D3), barwnik: tlenek żelaza, cyjanokobalamina (witamina B12).

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C.

Producent:
Merck Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 137
02-231 Warszawa

Opinie

Napisz recenzję

Femibion 0 Planowanie ciąży, tabletki, 28 szt.

Femibion 0 Planowanie ciąży, tabletki, 28 szt.

Tabletki FEMIBION 0 Planowanie ciąży zawierają zestaw starannie dobranych składników odżywczych, które pomogą Tobie przygotować organizm do ciąży.

30 innych produktów w tej samej kategorii: