Biotebal tabletki na włosy i paznokcie w aptece online Zobacz większe

Biotebal, 5 mg, tabletki, 30 szt.

Tabletki Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan. Sprawdź najpopularniejszy tabletki na włosy i paznokcie Biotebal.

UWAGA!!! dostępny jest:
BIOTEBAL - 60 tabletek

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Działanie: Wewnętrzne

Podawanie: Doustnie

Brak produktu na stanie

Podaj swój adres email, powiadomimy Cię jak tylko produkt będzie dostępny

Cena: 22,99 zł

Biotebal, 5 mg, tabletki, 30 szt. - Opis produktu

Tabletki na włosy Biotebal - lek witaminowy na włosy i paznokcie

WSKAZANIA

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Lek może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Biotebal - jak stosować?

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przed rozpoczęciem stosowania leku Biotebal należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.
Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

Biotebal z jedzeniem, piciem i alkoholem

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny. Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.
Lek Biotebal zawiera sorbitol (E 420). Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka: zwykle 5 mg na dobę.

Uwaga: lek należy stosować regularnie.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Biotebal

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

Pominięcie zastosowania leku Biotebal

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.

PRZECIWWSKAZANIA

Jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

SKŁAD

 • Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny.
 • Pozostałe składniki leku to: sorbitol (E 420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30 st.C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i etykiecie po „EXP”.  Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.  Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Podmiot odpowiedzialny
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24;
01-207 Warszawa

Opinie

Oceń 
Wojciech S 2018-06-01

Pomagają na paznokcie i włosy

Wspaniałe tabletki - uratowały moje włosy i paznokcie! Miałam od zawsze słabe paznokcie, które może i szybko rosły ale były strasznie słabe i łamliwe. Dodatkowo się rozdwajały i łamały. Miękkie tak, ze można wygiąć do tyłu:(
Brałam Biotebal chyba z miesiąc i poprawa była niesamowita!.

  Oceń 
  Wojciech S 2018-06-01

  Moja opinia o biotebalu

  Biorę tabletki biotebal od trzech miesięcy. Lek skutecznie zahamował wypadanie włosów,. Jestem zadowolona ze stosowania tego leku

   Napisz swoją recenzję!

   Napisz recenzję

   Biotebal, 5 mg, tabletki, 30 szt.

   Biotebal, 5 mg, tabletki, 30 szt.

   Tabletki Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan. Sprawdź najpopularniejszy tabletki na włosy i paznokcie Biotebal.

   UWAGA!!! dostępny jest:
   BIOTEBAL - 60 tabletek

   Produkty powiązane

   30 innych produktów w tej samej kategorii:

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: