Apap Extra 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. Zobacz większe

Apap Extra 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt.

3000947

Lek

2019-04-30

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
APAP Extra jako substancje czynne zawiera paracetamol i kofeinę.

Więcej szczegółów

20,99 zł brutto

Apap Extra 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt. - Opis produktu

DZIAŁANIE
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych.
Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrena), mięśni, zębów,nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
SKŁAD
Substancjami czynnymi leku są:
-paracetamol 500 mg
-kofeina 65 mg
Pozostałe składniki leku to:
substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian;
w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
DAWKOWANIE
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza
lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zazwyczaj stosowana dawka leku to :
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku APAP Extra:
Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność lub bezsenność, ogólne
osłabienie, bóle brzucha, zwiększona diureza, odwodnienie i gorączka. Cięższe zatrucie objawia się
arytmią serca i drgawkami toniczno-klonicznymi.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub
farmaceuty.
Pominięcie zastosowania leku APAP Extra:
Lek służy do doraźnego łagodzenia objawów.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
WSKAZANIA
Bóle o różnej etiologii: głowy (w tym migrena), mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne,
kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich
jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
PRZECIWWSKAZANIA
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
- Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Zaburzenia rytmu serca.
- Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
- Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
- Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
OSTRZEŻENIA
- Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne
  przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
- Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
- Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością
  gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.
- W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko
  uszkodzenia wątroby.
- Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Dzieci:
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Inne leki i APAP Extra:
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę.
W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków
przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy),
leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane
m.in. w depresji), zydowudyny (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV), leków
sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące
podobne do amfetaminy), niesterydowych leków przeciwzapalnych, hormonów tarczycy, doustnych
środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i
dwunastnicy), chloramfenikolu (antybiotyk), chinolonów (leki o działaniu bakteriobójczym) i
werapamilu (lek stosowany w chorobach serca) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
APAP Extra z jedzeniem i piciem:
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
Ciąża i karmienie piersią:
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Jak każdy lek, APAP Extra może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000 pacjentów stosujących lek):
- skórne reakcje alergiczne, tj pokrzywka, wysypka
- nudności, wymioty, bóle brzucha
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000 pacjentów
stosujących lek):
- małopłytkowość, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek),
- zawroty głowy
- martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.
W przypadku, gdy produkt zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w
połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych
związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak:
Działania niepożądane, których częstość jest nieznana (niemożliwa do określenia na podstawie
dostępnych danych):
niemiarowość rytmu serca
bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym
i niewidocznym dla dzieci.

Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Produkty powiązane

Opinie

Napisz recenzję

Apap Extra 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt.

Apap Extra 500 mg + 65 mg, tabletki powlekane, 50 szt.

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
APAP Extra jako substancje czynne zawiera paracetamol i kofeinę.

30 innych produktów w tej samej kategorii: