Witaminy i minerały

Produkty z tej kategorii można w szczególności polecić osobom, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w cenne związki i minerały, w przypadkach gdy istnieje ryzyko pojawienia się ich niedoborów a także dla tych co chcą wzmocnić swój organizm. To bardzo szeroka kategoria produktów zawiera zarówno leki bez recepty jak i suplementy diety zawierające pojedyncze witaminy i minerały jak i produkty złożone i specjalistyczne.

WITAMINY I MINERAŁY Jest 160 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 160 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 160 elementów

Uzupełnij dietę w cenne witaminy i minerały!

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo niezbędne są witaminy i mikroelementy. Ich brak może wpływać na pracę wielu układów naszego organizmu i powodować poważne konsekwencje. Apteka online Medkon ma w swojej ofercie bogatą gamę witamin, minerałów oraz kompleksowych preparatów witaminowo-mineralnych. Występują one w różnych postaciach, m.in. tabletek, kapsułek, płynów czy toników. Poza produktami jednoskładnikowymi, zaspokajającymi zapotrzebowanie na konkretne substancje, oferujemy produkty złożone zawierające w swoim składzie dodatkowe składniki. Spotykamy tutaj antyoksydanty (np. koenzym Q10), zeń-szeń, aminokwasy i wiele innych dodatków o różnorodnych funkcjach i rolach.

Niedobór witamin

Jako, że witaminy są substancjami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu ich niedobór może być przyczyną wielu dolegliwości, czasami poważnych i gorszego samopoczucia. Dostarczać je możemy prowadząc aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiając lub stosować suplementacje. Składniki suplementów mogą być pochodzenia naturalnego lub być produkowane syntetycznie.

Organizm potrafi sam produkować niektóre z witamin (np. witamina D - w skórze przy udziale promieni słonecznych, witamina K czy niektóre B - w przewodzie pokarmowym). Jednak są witaminy, których sami nie potrafimy wytworzyć i muszą być dostarczane z zewnątrz.

Witaminy nadmiar

Substancje, które tutaj omawiamy można również przedawkować. Konsekwencje mogą być poważne. I tak jak przy niedoborze witamin możemy mówić o awitaminozie to ich nadmiar nazywamy hiperwitaminozą. Oba stany mogą być niebezpieczne a o stopniu i konsekwencjach decyduje jakiego mikroelementu lub witaminy jest za dużo lub za mało.

Witaminy dla sportowców

Witaminy dla sportowców wykorzystywane są do uzupełnienia witamin i minerałów niezbędnych podczas wzmożonego wysiłku fizycznego oraz podczas budowy masy mięśniowej czy wytrzymałości. Występują zazwyczaj w formie tabletek lub kapsułek ale zdarzają się również proszki i płyny.

Witaminy dla sportowców to zazwyczaj preparaty wieloskładnikowe o odpowiednio dobranych dawkach. Dodatkowo znajdujemy w nich składniki wpływające na regenerację, koncentrację oraz skurcze mięśni. .

Suplementy dla sportowców

Oferowane suplementy tego typu komponowane są w taki sposób, by zapewnić uzupełnienie niedoborów witamin, minerałów i elektrolitów, utraconych głównie w trakcie wysiłku fizycznego. W zależności od wybranego preparatu, można liczyć na poprawę koncentracji i pracy umysłu, stąd witaminy dla sportowców polecane są także osobom odczuwającym intensywne zmęczenie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Witaminy w tabletkach

Witaminy w formie tabletek stosujemy w sytuacjach kiedy nie możemy zagwarantować organizmowi odpowiednich warunków żywieniowych oraz regeneracyjnych.

Witaminy w proszku

Witaminy w formie proszku fatwo można rozpuścić w wodzie, soku lub dodać do koktajli i sałatek. Charakteryzują się wysoką czystością oraz zazwyczaj brakiem dodatkowych substancji typu ulepszacze, konserwanty czy składniki otoczki.