Pulneo 2 mg/ml, syrop, 150 ml Zobacz większe

Pulneo 2 mg/ml, syrop, 150 ml

Syrop Pulneo to produkt wskazany przy objawowym leczeniu kaszlu i problemów z odkrztuszaniem w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Brak produktu na stanie

Podaj swój adres email, powiadomimy Cię jak tylko produkt będzie dostępny

Cena: 16,99 zł

Pulneo 2 mg/ml, syrop, 150 ml - Opis produktu

Charakterystyka produktu

Pulneo Syrop to produkt wskazany przy objawowym leczeniu (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc; dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. Ma działanie przeciwzapalne, rozkurczające oskrzela- zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, zmniejsza nadmierne wydzielanie oraz zmniejsza skurcz oskrzeli.

Przeciwwskazania do stosowania to nadwrażliwość na fenspiryd lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; dzieci w wieku poniżej 2. lat. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skład

1ml syropu zawiera substancję czynną: 2mg fenspirydu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), potasu sorbinian (E202), glicerol 99,5%, sacharyna sodowa, sacharoza, nalewka z pomarańczy gorzkiej, żółcień pomarańczowa (E 110), aromat waniliowy AR 0345, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie

  • dzieci powyżej 2. lat: 4mg/kg masy ciała/dobę, tj.: dzieci o wadze poniżej 10kg: 10-20ml syropu 2 razy na dobę, dzieci o wadze powyżej 10kg: 30-60ml syropu 3 razy na dobę;
  • dorośli: 45-90ml syropu na dobę.

Zaleca się stosowanie leku na początku posiłku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4 do 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Inne informacje

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice 

Opinie

Napisz recenzję

Pulneo 2 mg/ml, syrop, 150 ml

Pulneo 2 mg/ml, syrop, 150 ml

Syrop Pulneo to produkt wskazany przy objawowym leczeniu kaszlu i problemów z odkrztuszaniem w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

30 innych produktów w tej samej kategorii: