Zoxiderm, emulsja przeciwłupieżowa, 150ml Zobacz większe

Zoxiderm 150, emulsja, 150ml

9054765

Wyrób medyczny

2020-02-28

Zoxiderm 150 to emulsja stosowana w łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu. Do skóry gładkiej i owłosionej.

Więcej szczegółów

Zoxiderm 150, emulsja, 150ml - Opis produktu

Wyrób medyczny Zoxiderm 150 wskazany jest w leczeniu chorób, w obrębie owłosionej skóry głowy oraz innych części ciała, o różnej etiologii i charakterze. Wskazany jest m.in przy:

  • łojotokowym zapaleniu skóry
  • łupieżu pstrym
  • łupiezu

Preparat skutecznie wypełnia wolne przestrzenie warstwy rogowej naskórka tworząc wodoodporną barierę ochronną. Zabezpiecza ona skórę przed nadmiernym wysychaniem, pękaniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniem, regenrując przy tym jej fizjologiczne właściwości i likwidując dolegliwości w postaci uczucia pieczenia, świądu i ściągnięcia.

Składniki preparatu pozostawiają na skórze film blokując wnikanie i kolonizację mikroorganizmów (bakterii, grzybów i drożdży). Ponadto, dzięki zawartości pirytionianiu cynku, klimbazolu i oktopiroksu dodatkowo wspomaga zwalczanie mikroorganizmów będących przyczyną powstawania łupieżu i mogących uczestniczyć w powstawaniu łojotokowego zapalenia skóry.

Skład

Zinc Pyrithione, Climbazole, Piroctone Olamine, Panthenol, Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Sodium Laneth-40 Maleate/Styrene Sulfonate Copolymer, Horsetail Extract, Ceteareth-25, Undecylenamide DEA.

Dawkowanie

W łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu Zoxiderm należy stosować 2-3 razy w tygodniu. W łupieżu pstrym stosować zgodnie z zaleceniami lekarza zwykle 1 raz dziennie przez 3-5 dni. Po ustąpieniu objawów wskazane jest także profilaktyczne stosowanie preparatu 1 raz w tygodniu.

Po umyciu, w wilgotną skórę należy delikatnie wmasować niewielką ilość emulsji (ok.10ml) i po około 5 minutach spłukać letnią wodą bez dodatku środków myjących.

Inne informacje

Przechowywać w temperaturze od 5°C do 25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. 
Jeżeli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Opinie

Napisz recenzję

Zoxiderm 150, emulsja, 150ml

Zoxiderm 150, emulsja, 150ml

Zoxiderm 150 to emulsja stosowana w łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu. Do skóry gładkiej i owłosionej.

12 innych produktów w tej samej kategorii: