Duphalac Lactulosum 667mgml, syrop na zaparcia, 300ml Zobacz większe

Duphalac Lactulosum 667mg/ml, roztwór doustny, 300ml

Roztwór doustny do stosowania przy leczeniu zaparć, zawiera lactulozę

Więcej szczegółów

Typ produktu: Lek

Podawanie: Doustnie

Cena: 17,99 zł

Duphalac Lactulosum 667mg/ml, roztwór doustny, 300ml - Opis produktu

Duphalac roztwór doustny stosowany jest w leczeniu zaparć (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce) oraz w celu zmiękczenia stolca np.: jeśli występują hemoroidy (żylaki odbytu) lub po operacjach w okolicach odbytu lub w obrębie jelita grubego. Stosowany jest również w leczeniu encefalopatii wątrobowej (choroba wątroby powodująca splątanie, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę). Zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie powodując przenikanie wody do jelita. Nie jest wchłaniana do organizmu.

Skład

1 ml leku zawiera 667 mg laktulozy. Pozostałe składniki to: woda oczyszczona. Lek może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Działanie

Dawka początkowa dobowa: dorośli i młodzież 15-45 ml. Dzieci (7-14 lat) 15 ml, dzieci (1-6 lat) 5-10 ml, niemowlęta poniżej 1 roku do 5 ml. Dawka może być podawana raz dziennie, np. w czasie śniadania, lub w dwóch dawkach podzielonych. 
 
Dawkowanie w encefalopatii wątrobowej (tylko u dorosłych): dawka początkowa wynosi 30-45 ml (2-3 saszetki) 3-4 razy dziennie. Dawkowanie może zostać zmodyfikowane do dawki podtrzymującej tak, aby pacjent oddawał od 2 do 3 miękkich stolców dziennie.

Wskazówki do stosowania

Nie stosować przy nadwrażliwości na: laktulozę lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli u pacjenta występuje: galaktozemia (ciężka choroba genetyczna uniemożliwiająca trawienie galaktozy), niedrożność przewodu pokarmowego (oprócz normalnego zaparcia), perforacja lub ryzyko perforacji przewodu pokarmowego.
W szczególnych przypadkach lekarz może przepisać Duphalac do stosowania u dziecka, niemowlęcia lub noworodka. Lek może być podawany niemowlętom i małym dzieciom tylko po zaleceniu przez lekarza, ponieważ może zaburzać naturalny odruch wypróżniania. W takich przypadkach leczenie będzie ściśle nadzorowane przez lekarza.

Opinie

Napisz recenzję

Duphalac Lactulosum 667mg/ml, roztwór doustny, 300ml

Duphalac Lactulosum 667mg/ml, roztwór doustny, 300ml

Roztwór doustny do stosowania przy leczeniu zaparć, zawiera lactulozę

30 innych produktów w tej samej kategorii: