Ulgix Wzdęcia 80mg, kapsułki, 100szt. Zobacz większe

Ulgix Wzdęcia 80 mg symetykonu, kapsułki miękkie, 100 szt.

8097904

Wyrób medyczny

2019-12-31

Ulgix Wzdęcia przyczynia się do usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne. 

Więcej szczegółów

Ulgix Wzdęcia 80 mg symetykonu, kapsułki miękkie, 100 szt. - Opis produktu

Ulgix Wzdęcia stosowany jest w łagodzeniu objawów związanych z nagromadzeniem gazów w żołądku i jelitach powstałych w wyniku fermentacji jelitowej w czasie procesów trawienia. Należą do nich: uczucie pełności, wzdęcia, odbijanie, które mogą być m.in. wynikiem błędów dietetycznych. Ulgix Wzdęcia przyczynia się do usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne.

Ulgix Wzdęcia zawiera  symetykon, który jest stabilną mieszaniną polimeru silikonu i dwutlenku krzemu o właściwościach odpieniających i adsorbujących gazy jelitowe. Jest to substancja obojętna chemicznie.  Symetykon  nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej. Symetykon posiada zdolność obniżania napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ich pękanie i rozbijanie, co usprawnia usuwanie nadmiaru nagromadzonych gazów w przewodzie pokarmowym.

Stosowany jest w łagodzeniu objawów związanych z nagromadzeniem gazów w żołądku i jelitach powstałych w wyniku fermentacji jelitowej w czasie  procesów trawienia. Należą do nich: uczucie pełności, wzdęcia, odbijanie, które mogą być m.in. wynikiem błędów dietetycznych.

Stosowany jest także pomocniczo przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej techniką obrazową, takich jak: radiografia, ultrasonografia i endoskopia.  Przyczynia się do usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza,  przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne.

Skład

1 kapsułka żelatynowa wyrobu medycznego Ulgix Wzdęcia zawiera: 80 mg symetykonu.

Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa

Dawkowanie

Wyrób medyczny w postaci kapsułek żelatynowych stosuje się doustnie.

Objawy związane z nagromadzeniem gazów w jelitach, takie jak: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie

Osoby powyżej 18 roku życia: 1 kapsułka 3-4 razy w ciągu doby.

Inne informacje

Kapsułki można  przyjmować przed, w trakcie i po posiłkach,  popijając odpowiednia ilością płynu (około 1 szklanka wody).

W przypadku pominięcia dawki nie należy podawać podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Nie przekraczać zalecanej dawki.

Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności.

Opinie

Napisz recenzję

Ulgix Wzdęcia 80 mg symetykonu, kapsułki miękkie, 100 szt.

Ulgix Wzdęcia 80 mg symetykonu, kapsułki miękkie, 100 szt.

Ulgix Wzdęcia przyczynia się do usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne. 

8 innych produktów w tej samej kategorii: